קהילות גיאוגרפיות

מתוך הסדנא לידע ציבורי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לסדנא כמה סוגי קהילות, ואחת מהן היא הקהילה הגיאוגרפית. בערך זה נסביר מה היא קהילה גיאוגרפית של הסדנא, ומה נדרש כדי להקים אחת שכזו.

הסבר

קהילה גיאוגרפית של הסדנא היא קהילה של אנשים היושבים באיזור מסויים ומפתחים אפליקציות למען מידע ציבורי פתוח. הקהילה הגיאוגרפית יכולה לעסוק בפרוייקט של הסדנא שייחודי רק לה ומרבית הפיתוח שלו נעשה אצלה. לחלופין, היא יכולה לעסוק בנושא שונה מקהילות אחרות. הקהילה הראשונה של הסדנא קמה בתל אביב סביב הפרוייקטים הראשונים של הסדנא כבר ב-2010. הקהילה השנייה קמה בירושלים בינואר 2013.

הקהילה התל אביבית

הקהילה התל אביבית של הסדנא היא הקהילה הותיקה והגדולה ביותר של הסדנא. הפורום של כנסת פתוחה, מפגשי הפיתוח של הסדנא החלו בספטמבר 2010 בביתו של בני דאון והגיעו אליהם ארבע אנשים. עד 2013 נפגשה הקהילה כל יום שני בין השעות 18:00 לחצות במשרדי "עורו" בתל אביב ברחוב התעשיה 8. החל מינואר 2013, נפגשת הקהילה בקמפוס TLV, רחוב יגאל אלון 98, קומה 26. מפגשי הפיתוח שלנו גדלו, ומגיעים אליהם 40 איש בממוצע (ויש פעמים שכבר הגענו ל- 60). למפגשי הפיתוח בתל אביב מגיעים אנשים מאזור גוש דן, אך גם אנשים מחיפה ובאר שבע. הקהילה התל אביבית עוסקת בפיתוח של רוב פרוייקטי הסדנא היום וביניהם:

בקהילה התל אביבית מתקיימים גם משחקי תכנון ולפעמים גם הרצאות ואירועים כמו ציבורביר. רוב הקהילה מורכבת מאנשי היי טק תל אביבים.


הקהילה הירושלמית

הקהילה הירושלמית הוקמה ב-2013, לאחר פניות מצד נציגות מדעי המחשב באגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית ומאנשי קוד פתוח מקומיים. כינסנו ישיבה עם אנשים אשר הביעו התעניינות בעניין הגרעין. כאן תמצאו את הישיבה הראשונה בינואר 2013, החל מפגש הפיתוח של הסדנא בספריה הלאומית בירושלים, תודות לעידו עברי שעזר לנו במציאת המקום. מיקומו של המפגש הביא לכך שחלק נכבד מאנשי הקהילה הם סטודנטים וסטודנטיות למדעי המחשב. בפברואר קיבלנו גם מלגה מהתאחדות הסטונדטים לסטודנט אשר יעסוק בשיווק ועזרה בתפעול המפגש. מיכאל דורון, חבר הקהילה, נבחר להיות מלגאי זה. בקהילה הירושלמית עוסקים בפרוייקטים הבאים:

בעבר קיימה הקהילה הרצאה בנושא git ו-github.

הקהילה נפגשת כל יום רביעי משעה 18:00 ועד אחרון המשתתפים בקומה 1- בספריה הלאומית (אולם הולצמן).