סיפור ההקמה של קהילה פתוחה

מתוך הסדנא לידע ציבורי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בועז

האם הצלחנו? פרויקט שהתחיל מאנשים מאד וותיקים. אודי ובועז, שני סטארטאיפים שמאד מנוסים. נוצר מרג׳ עם הזמן. קודם כל נגדיר, מה הפרויקט רוצה לעשות. אנחנו לא ממהרים להפעיל אנשים. אנו עשינו ניסוי וטעיה ומחשבתי. עשינו את זה הרבה זמן. עשינו ניסוי וטעיה מנטלי. קראנו גם הרבה מה נעשה בעולם. היו שם אנשים שקראו מאמרים בהתחלה. עניין אותנו לעסוק ביסודות. כדי שהפרויקט היה ברור לנו שיהיה קשה לגייס חיילים. (לא היה לנו כותבי קוד) אנו רגילים לנהל מערכות גדולות. וחשבנו לגייס מיליונים. חיפשנו מענקים ומלגות. במטרה לשלם לאנשי קוד. בועז גם מאד ממוקד. זה מה שאני עושה בחיים. מוביל פרויקט צריך בין רבע משרה לחצי משרה בחצי השנה הראשונה. זה לא משהו שקל לעשות. לא הצלחנו לגייס את הכסף. אבל זה בנה לנו תוכנית ברורה לגמרי. בתוך הדרך, היו אנשי תוכנה שעניין. הפרסום בא מזה שישבנו כאן. אנחנו מקשיבים בפורום הכללי ומידי פעם מעורים. גם עידו וגם אני מאד מעורבים בסדנא, גם מעבר לכך. וכך אנחנו מתחברים עם עוד אנשים ומסייע לקבל מתנדבים.

אנו הבאנו מכרים, כדי להתנדב לפרויקט. מעט הגיעו שהם מתנדבי סדנא.

פגשתי את אודי אורן. ובהתחלה הוא בא לפגישה קצרה. אתה צריך לחשוב גדול, ולחתוך למשימה מאד פשוטה MVP. עשינו את זה די טוב. ברגע שרואים, זה מאד חשוב. אבל זה צריך לעבוד ולהיות מעניין. תכננו ליומיים, ובסוף זה היה שבועיים. אודי עבד על זה יום אחד בהתנדבות. ואז קיבלנו 13000₪ שעזר לקבל שבועיים של עבודה. ואחרי זה ניתן לייצר קהילה עובדת. היתרון של אודי, שהוא מורה ולכן הוא כל הזמן חושב איך להכניס אנשים. החסרון שקשה לו לתת שבועיים ברצף. ברוטו זה חודשיים. לאחר החודשיים אודי ינסה לייצר קהילה. הסדנה הבטיחה עוד שני חתיכות פיתוח כאלו. אנו נשמור את זה כאשר נרצה לבצע שינוי משמעותי. איך מצליח לשמור על מוטיבציה. אודי הוא לידר. אנשים הולכים מאחורי חזון בר מימוש. אנשים לא מוטרדים מהקצב. אודי מושך אותם, ויש עניין טכנולוגי. רוב האנשים, באים ללמוד. יש עניין של סולם. אתה נותן להם מה שהם רגילים, וקצת מנצלים לדברים נוספים. איך אתה מתייחס לחדשים. אודי מאד מחפש אנשים כאלו, כי הוא גם גם מרוויח מזה לעסק. האתגר של בועז, להביא עוד תרומות. אחרת הקצב התקדמות יהיה מאד איטי. 30 אנשים על פרויקט אחד. רק הניהול לוקח הרבה זמן.

אחד העניין הוא לזהות כבר בהתחלה האם הבחור רציני או לא. אבל הרבה פעמים יש פחת. אני לא יודע לשמר. חלק מאד גדול, לא תלוי בסדנה, אלא אנשים באים להתנסות, וזה מגניב, אבל הם הולכים, כי התנאים משתנים. האתגר של כולנו, זה לייצר אוסף מאד גדול של משימות מאד קטנות. הדרך פנימה, מאד קלה. לחלק את הפרויקט למשימות מאד קטנות. כל שבוע אנו עושים ישיבה שבה אנו מדברים על כל המטלות הפתוחות, וכל אחד לוקח מה שמתאים לו. אודי בסוף לוקח את הקשים והלא רצויים.

המדריך הרצוי: איך להתקין סביבת פיתוח. אולי, ידע כללי על הפרויקט.

קישור למסמך איפיון, לטרלו לעיצוב הגרפי.