מבנה ארגוני

מתוך הסדנא לידע ציבורי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הסדנא לידע ציבורי נולדה כדי לספק שירותים לפרוייקטים השונים שלה. ללא הפרוייקטים האלו, אין לסדנא עבודה, והם בראש דאגותיה של הסדנא. מורכבת מחברי עמותה, פעילים, ועד מנהל, ועדת ביקורת ושכירים.

חברי עמותה

חבר עמותה הוא כל מי שנרשם טופס הצטרפות לעמותה ואושר על ידי הועד המנהל. חבר עמותה רשאי להצביע בבחירות לועד המנהל וועדת הביקורת של הסדנא, להגיש מועמדות ליציאה לכנסים, ולהיות בעל זכות הצבעה באסיפת חברים. נכון להיום חברים בסדנא 107 חברי עמותה. אנחנו מעודדים כל פעיל בסדנא להפוך לחבר עמותה.

פעילים

פעילי הסדנא הוא כל מתנדב/ת שעמד/ה באחד מהקריטריונים הבאים:

1. הגיע/ה בשלושת החודשים האחרונים ללפחות 2 מפגשים של הסדנא: מפגשי פיתוח, ועד מנהל או כל צוות עבודה אחר מוכר של הקהילה (צורת הבדיקה- רישום של נוכחות במפגשים הללו).

2. תרמ/ה קוד לאחד הפרויקטים של הסדנא בשלושת החודשים האחרונים (צורת הבדיקה- תיעוד תורמי הקוד בgithub).

3. תרם בצורה אחרת באופן מעשי לאחד הפרויקטים של הסדנא בשלושת החודשים האחרונים (צורת הבדיקה- דיווח עצמי של מוביל הפרויקט אודות מי הם הפעילים שתרמו לפרויקט תוכן/עיצוב/שיווק וכו')

לפיכך, חבר עמותה הוא לאו דווקא פעיל בסדנא, ופעיל סדנא אינו בהכרח חבר עמותה. לעמותה יש היום כ- 140 פעילים.

ועד מנהל

הועד המנהל נפגש אחת לחודש ודן בנושאים שונים הקשורים לעמותה ולתפקודה לראות נושאי כספים, בקרה על מנכ"ל העמותה ותפקוד העמותה. כל חבר עמותה יכול לעלות נושא לדיון לועד המנהל דרך רשימת התפוצה של הועד. הועד המנהל של הסדנא נבחר בבחירות דמוקרטיות באסיפה הכללית השנתית של הסדנא ומורכב מ-7 חברים. החל משנת 2014, יוחלפו בכל שנה שני חברי ועד מנהל, על פי סולם ותק, זאת על מנת להכניס כוחות חדשים לועד אך גם על מנת לשמור על הניסיון והידע אותו צברו. חברי הועד המנהל של הסדנא לשנת 2013-2014 הם:

  • עפרי רביב
  • אייל ניב
  • קרין נהון

דרכי פניה לועד המנהל

1. ע"פ החלטת ועד מ-9/27/2012, "כל מי שרוצה לשאול שאלה או להעלות בעיה או טענה לוועד, יכול לעשות זאת בפניה לכתובת המייל של תפוצת הוועד: hasadna-board at googlegroups.com".

2. כמובן שניתן לשוחח עם חברי הועד והיו"ר במפגשי הפיתוח.

ועדת ביקורת

על פי חוק העמותות סעיפים 30-31, תפקידה של ועדת הביקורת הם:

(1) לבדוק את תקינות פעולות העמותה ומוסדותיה, לרבות התאמת פעולות העמותה למטרותיה;

(2) לבדוק את השגת יעדי העמותה ביעילות ובחיסכון;
(3) לעקוב אחר ביצוע החלטות האסיפה הכללית והוועד;
(4) להציע לוועד דרכים לתיקון ליקויים בניהול העמותה;
(5) לבדוק את עניניה הכספיים של העמותה, את פנקסי החשבונות שלה ואת תשלומי השכר בה, לרבות ייעוד כספי העמותה לקידום מטרותיה;
(6) לבדוק כל נושא אחר הקשור לפעילותה של העמותה;
(7) להביא לפני הוועד והאסיפה הכללית את מסקנותיה לאור בדיקה כאמור בסעיף זה.

ועדת הבקורת או הגוף המבקר ייבחרו באסיפה הכללית הרגילה.

ועדת הביקורת של העמותה מונה שלושה אנשים: ניסים עוג'ר, עפרה בר גיל ושי ברגר.

שכירים

הגרעין העיקרי של העמותה הוא המתנדבים בה, אך בעמותה גם שכירים שעוסקים בעבודות שונות בסדנא. ישנם סוגים שונים של שכירים בסדנא:

  • מטה העמותה - מטה העמותה מונה כיום את המנכ"ל, יובל אדמון, ואת רכז/ת קהילה. עובדים אלו עובדים במשרה מלאה ונבחרים על ידי ועדה. בקרוב יתווספו עוד תפקידי מטה לעמותה. מטרת מטה העמותה הוא לעזור לפרוייקטים השונים של העמותה לעבוד בצורה יעילה, לתמוך בהם ולספק להם את צרכיהם לפי סל שירותי הסדנא שהוגדר.
  • פרילנסרים בתחום הקוד או העיצוב - מפעם לפעם נשכרים מפתחים או מעצבים בשכר לפרוייקט מסויים על מנת לקדם אותו בפן הטכנולוגי. שכירים אלו נשכרים לתקופה של כמה חודשים ואינם עובדי סדנא קבועים. שכירת אנשי טכנולוגיה לעבודה בפרוייקטי קוד פתוח הוא דבר מקובל בעולם הטכנולוגי.

מסמכי הגדרות תפקידים