הבדלים בין גרסאות בדף "רוח קהילות קוד פתוח"

מתוך הסדנא לידע ציבורי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(הוספת ציטוט מאנטואן דה סנט-אכזופרי)
 
מ (גרסה אחת)
 
(אין הבדלים)

גרסה אחרונה מ־18:35, 5 בינואר 2015

ברוכים הבאים.

{{#ev:youtube|CEN4XNth61o|400|left|סרטון וידאו שמציג את עולם הקוד הפתוח והממשל - קליי שארקי - לגרסה עם תרגום לעיברית}}

עולם הקוד הפתוח מאפשר לכל אחד מאתנו ליצור מתוך תפיסת העולם שלו בשיתוף עם בעלי תפיסה דומה, פרויקטים משני מציאות. הדלק המניע את ההתנדבות, הוא מוטביציה פנימית, אמונה בדרך. הגמול מגיע מהגשמה עצמית ומתוך הגמול שמחזירה הקהילה.

עולם הקוד הפתוח, שונה מרוב התהלכים שאתם מכירים במקומות העבודה הרגילים. היחודי בעולם הקוד הפתוח, הוא שהקהילה נוצרת סביב אנשים בעלי חזון, המסוגלים להוביל אחרים מתוך כשרון ויכולת מנהיגות טבעית. כל אחד יכול לנסות להוביל פרויקט אבל מעטים מצליחים לפתח קהילה ולשמר אותה לאורך זמן. אמר אנטואן דה סנט-אכזופרי "איך בונים ספינה? אוספים אנשים ונוטעים בהם את האהבה והכמיהה לים הרחב, הגדול והאינסופי. ולא אוספים אנשים ואומרים להם לאסוף עצים, להכין תוכניות ולבנות ספינה."

מטרת הויקי הזה, הוא לסייע לכם להצטרף לפרוייקטים קיימים, או ליזום ביתר קלות פרויקטים משלכם. ולסייע לכם להשתלב בתרבות הארגונית של הסדנא.

תרומה לקהילות אחרות.

יצירה משהו שחשוב ליוצר - מכוון הרצונות של המתנדב.

הנאה מפרויקט

שיתוף של קהל רחב

מתנדבים חיוניים לצמחיה של הקהילה, ולהשרדותה.

ביזור הארגון מאפשר חדשנות וגדילה

במרכז נמצאים כלי המדיה החברתית המשמשים לדיונים, פיזור מידע, למידה ו"הפצת הבשורה".

COP הן קבוצות של אנשים שחולקים "דאגה" או תשוקה למשהו שהם עושים או לומדים ומהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.קהילות אלה נוצרו על ידי אנשים העוסקים בתהליך של למידה משותפת בתחום משותף של עשייה אנושית : קבוצת אומנים המחפשים צורות ביטוי חדשות, קבוצת תלמידים המגדירים את זהותם בבית הספר או מפגש מנהלים העוזרים אחד לשני להתמודד עם בעיות.

כאשר מתחילים מאמץ קהילתי חדש ( בצורת פרויקט) ,קשה לדעת מה תהיה צורתו. המתנדבים אינם עובדים, הם יכולים להיות מושפעים אך לא לקבל מרות. חלקם יכולים לקחת פרויקט בלהט וחלקם לתת קצת מזמנם. יש להיות מוכן לזה, ולהתרכז ברשימות פשוטות המעודדות אחריות. דע מי עושה מה. יש שמור על גמישות המבנה כך שאם למשהו יש רעיון העשוי לשנות מבנה קיים ,אין צורך לשנות לגמרי את הכללים. בנוסף: מתנדב יכול לעזוב. זאת עובדת חיים. יש לארגן את העברת המשימות לאנשים חדשים בצורה הקלה ביותר ולעבוד כדי ליצור מצטרפים חדשים כך שהותיקים לא ירגישו מחויבות לעשות את העבודה שאין להם זמן או חשק לעשות. ביזור סמכויות נכון.

אני מגיעה לסדנא כי אם לא אגיע דברים גדולים יעשו בלעדי או החלטות