עיצוב

מתוך הסדנא לידע ציבורי
גרסה מ־17:50, 5 בינואר 2015 מאת YehudaDe (שיחה | תרומות) (גרסה אחת)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עיצוב בסדנא הוא תחום חדש, מסקרן ומאתגר כאחד. בסדנא עיצוב הממשק וחווית המשתמש היא עבודה לא פשוטה שיש בה הרבה סיפוק כאשר עושים אותו נכון. בערך כאן נסביר מה זה עיצוב בסדנא ואיך ניתן להשתלב בתחום.

מה מעצבים בסדנא?

בכל אתר של הסדנא לידע ציבורי יש כמויות רבות של מידע, שקשה לנו כבני אדם לעכל. תפקידם של המעצבים והמעצבות בסדנא הוא כפול - מצד אחד לעצב אפליקציה ידידותית למשתמש (UI), ומצד שני ליצור גרפיקה מעניינת ומובנת שדרכה הציבור יוכל להבין את המידע המסובך שאותו אנו מנסים להנגיש (UX). העיצוב בסדנא הוא לא עבודה רגילה, וסביבת הקוד הפתוח יוצרת אתגר לא קטן.

'אנו חיים בעידן של הצפת מידע ויכולת ריכוז נמוכה. כוונות טובות הן הבסיס לחשמביר מצליח, אבל הן לא מספיקות. אנחנו צריכים להציע לאנשים - המשתמשים - חווייה מהנה ומשמעותית, שתגרום להם להשתמש בחשמביר שוב ושוב, ולממש את השינוי החברתי המיוחל. בעולם הטכנולוגי-עסקי, קוראים לזה "חוויית משתמש" (User Experience, או בקיצור, UX) - יצירת חווייה טובה, שעונה על צורך מסויים של משתמש, מסבה לו הנאה, ומושכת אותו לחזור שוב ושוב כדי למלא את הצורך הזה. יותר ויותר חברות טכנולוגיה משקיעות משאבים הולכים וגדלים בתכנון ועיצוב חוויית המשתמש של המוצרים שלהן. אמנם, לחשמבירים יש מטרות שונות ממוצרים מסחריים, אך גם הם זקוקים למשתמשים שיחזרו אליהם כדי לממש אותן.' - המדריך לבריאת חשמביר, יוסף ויסמן

בנוסף ל- UI/UX אנחנו מחפשים גם מעצבים אשר יכולים לעזור לנו לעצב גם הזמנות, memes, כרזות ועוד להפצה אינטרנטית של החשמבירים שלנו.

קהילת המעצבים וחווית המשתמש בסדנא

קהילת המעצבים בסדנא קטנה משמעותית מקהילת המפתחים בסדנא, אך גדלה ומתמפתחת. בעבר היה לנו צוות עיצוב אחד שהיה אחראי על כל הפרוייקטים. היום, המעצבים שלנו הם חלק בלתי נפרד וחשוב מצוותי הפיתוח הקיימים, ובכל פרוייקט יש מעצב או מעצבת שעוזרים לנו בפיתוח האפליקציה. מעצבי הסדנא ואנשי חווית המשתמש בסדנא היום:
- מושון זר אביב - התקציב הפתוח. - יוסף ויסמן - פנסיה פתוחה.
- זיו מרמור - בחלטה משתפת.
- דני בייקון - התקציב המקומי הפתוח.
- הילי מגורי - אתר הסדנא, כנסת פתוחה.
- עומר לוי - אתר הסדנא.
- יוגב ראבד - תביא ת'דאטה.
- אילן דריי - שו"ת, טיפה.לי.

את מי אנחנו מחפשים?

  • מעצבים בעלי מוטיבציה למעורבות חברתית ולאתגר בינאישי.
  • בעלי מוכנות ללמוד דברים חדשים לבד.
  • נינג'ות בעיצוב ווב.
  • שונאי הפונט Comic Sans

אני רוצה לעצב בסדנא, מה אני צריך לעשות?

אנחנו ממליצים להגיע לאחד ממפגשי הפיתוח שלנו ולהכיר את עבודתינו. אחרי שתכירו אותנו קצת, תוכלו להצטרף לאחד החשמבירים ולפתח אתנו. לצערנו, אין לנו יכולת היום לחפוף מעצבים חדשים ללא ניסיון בעיצוב ווב בסדנא.

אני רוצה ללמוד בעצמי ולהגיע מוכן

מעולה, הנה כמה מקומות להתחיל בהם: