אתגר הקליטה של מתנדבים חדשים - שיחות ומחשבות

מתוך הסדנא לידע ציבורי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שיחה עם מור ועפרי:

חסר הסברה על קוד פתוח.

להסביר לאנשים חדשים את תרבות הקוד הפתוח ולקיחת האחריות.

צריכים לפתח את ה-90% של אנשי ה-doing ולא המנהלים.

עידו יש לו שיטה טובה לקלוט מתנדבים. מובילי פרויקטים אחרים על הפרויקט, אבל לא על כוח האדם. עידו יותדע שזאת האחריות שלו. עידו לוקח כל אחד. פול יודע שהוא אחראי על הקהילה. פול מנהל משימות דרך github. בועז יודע לשגע על כוח אדם, ויודעים איך לנהל את כוח האדם.

עפרי: הכי מפריע לי היום: dropout גדול. 20 דקות עם המתנדב, וב90% הוא יעזוב. היחס הוא כ"כ גרוע. לכן עדיף לי לכתוב קוד, ואז רק מי שרוצה ויכול שישרוד. יש לי מטרה לקדם את הפרויקט. 100% עומד בראשותי, זה הזמן שלי. מתנדבים זה משאב לא צפוי. הגענו למצב שהסיכוי שמתנדב ישאר, הוא לא מצדיק את ההשקעה במתנדבים. כרגע הקליטה היא לא מספיק טובה. הפנטזיה שלך היא שהמתנדב יבוא מוכן? שהוא מגיע אלי עם רמת מוכנות גבוהה. (“בוא תראה את המשימה שלי"). הדברים שאנו עושים, זה לא סופר מסובך. מתנדב תוכן שיתמוך בקליטה ובעזרה.... מערכי חינוך מבוססי כנסת פתוחה. אנחנו בעיקר טכנולוגים. לקדם סוגי משתמשים כמו בלוגרים ועיתונאים ואקדמאיים

הוא מוביל, וכנסת פתוחה נותנת שרות.

מהשיחה עולה כי ליד כל איש קוד צריך איש תוכן ולהיפך, כאשר איש התוכן יכול לקלוט טוב יותר מתנדבים חדשים. במידעה וצריך להכשיר אנשי קוד, צריך מישהו שמבין בקוד, אך המשיכה שלו היא יותר להכשרה ופחות לכתיבה.

צריך פעם אחת מישהו שיתעד את תהליך ההכשרה ולהכיו Manual


מידע רלוונטי

אתגר הקליטה של מתנדבים חדשים - פתרונות